COWLINE CIP DES HP 100


Sağım sistemlerinde kullanılan durulama suyunun, sağım sistemi iç yüzeylerinin ve içme suyu hatlarının mikroplardan arındırılması için kullanılan geniş etki alanına sahip yüksek düzey dezenfeksiyon ürünüdür.

Soğuk sularda dahi etkindir. Su ve oksijene kadar parçalanarak kimyasal kalıntı bırakmaz.

Mevsimsel değişimler, gübre çukurlarında oluşabilecek drenaj hataları, yağan yağmurlar gibi dış etkenler; zaman zaman çiftlik kullanım ve içme sularına başta E.coli olmak üzere mikrobiyal bulaşmaların yaşanmasına sebep olmaktadır. Bu gibi riskli durumlar hem hayvan sağlığını hem süt ve sağım sistemini olumsuz etkilemektedir. Sağım sistemi son durulama suyunda kullanılacak CIP DES tüm bu olumsuzlukları ortadan kaldırmaktadır.

İçeriğinde bulunan perasetik asit bünyesindeki oksijeni de açığa çıkartarak kısa sürede etkin dezenfeksiyon sağlar ve tamamen parçalanarak durulama gerektirmeden kullanım imkanı sağlar.

İlaç kalıntı arınma süresi gerektirmez.

Kullanım Şekli

Sağım sistemlerinde son durulama suyunun, sağım sisteminin ve içme suyu sistemlerinin mikroplardan arındırılması için % 0,2 oranında kullanılır. (200 ml/100 Litre) Sağım sistemlerinde son durulama suyuna elle ilave edilerek kullanılabilir.

Yukarıda belirtilen şartlarda durulama gerektirmeden kullanılabilir.

Maksimum kullanım sıcaklığı 40 °C olup ideal olarak soğuk suda kullanımı önerilmektedir.